Ceturtdien, 30.martā plkst. 11.00-11.45 notiks zaļā grila diskusija – ministru debates “100 dienas valdībā: uzsāktais klimata, dabas un vides politikā”, ko organizē iniciatīva “Zaļais barometrs”. Diskusijā tiks runāts par paveikto valdības pirmajās 100 dienās.
Debatēs piedalīsies klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars (Jaunā Vienotība), vides un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (Apvienotais Saraksts) un zemkopības ministrs Didzis Šmits (Apvienotais Saraksts). Moderators – žurnālists Gundars Rēders.
Diskusijai tiešraidē varēs sekot šeit, “Zaļā barometra” un projekta sadarbības partneru Facebook lapās, kā arī portālā www.lsm.lv.
Baiba Vitajevska-Baltvilka, iniciatīvas “Zaļais barometrs” koordinatore atzīst: “Pirmajos mēnešos pēc valdības apstiprināšanas “Zaļais barometrs” uzsācis regulāras tikšanās-konsultācijas ar jaunajiem ministriem, kuru laikā pārrunājam aktuālos vides politikas jautājumus. Esam gandarīti par procesu, tostarp arī par to, ka ministri gatavi piedalīties debatēs ne tikai pirmsvēlēšanu laikā, bet arī tagad, kad vēlēšanas bija nesen. Tajā pašā laikā bažas rada dažu ministru vēlme Latvijas sabiedrību iebiedēt ar Zaļo kursu, to nekorekti atspoguļojot un pretnostatot sabiedrības interesēm, zinātnē un faktos nepamatotie apgalvojumi, kā arī atsevišķu biznesa interešu izvirzīšanās pāri sabiedrības kopējām interesēm. Par to un citiem jautājumiem arī diskutēsim Zaļajos grilos.”
“Zaļie grili” ir tematisks diskusiju cikls, kuros politiķi tiek iztaujāti un konfrontēti par aktuāliem klimata, daba un vides politikas jautājumiem, t.sk. partiju solījumu izpildi, lai iedzīvotājiem būtu iespēja savu viedokli par politiķu un partiju nostāju veidot informēti un argumentēti.
Projektu “Zaļais barometrs” un diskusiju “Zaļais grils” īsteno Latvijas ietekmīgākās vides NVO - Latvijas Dabas fonds, Pasaules Dabas Fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija un biedrība “Zaļā brīvība”. Iniciatīvas mērķis ir uzraudzīt un vērtēt politiskās norises saistībā ar dabas un vides jautājumiem.
Projektu finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.